Klasická kytara

S kytarou se setkáváme  v sólové klasické oblasti, v komorní souhře i jako s doprovodným nástrojem zvláště k písním ve folkové, popové i jazzové hudbě.

Základy, které žáci získají při hře na klasickou kytaru jim umožňují pokračovat buď v klasické kytaře, nebo přestoupit na jiný žánr, nejčastěji na kytaru elektrickou sólovou, nebo na kytaru elektrickou basovou a rozvíjet se dále v amatérských nebo profesionálních seskupeních.

Vyučovací předmět hra na kytaru je koncipován tak, aby žák získal znalosti a dovednosti v sólové hře, v souhře, ve hře z listu, ke komorní hře nebo hře v orchestru, improvizaci kytarových doprovodů k písním.

Kytaristé na naší škole pracují v přípravném kytarovém souboru a v Kytarovém souboru.

Pomůcky do výuky:

Kytara :-)